Zrób coś dla siebie.

No przyznaj się – kiedy ostatni raz byłeś / aś egoistą / ką? Kiedy ostatnio naprawdę zrobiłeś / aś coś tylko i wyłącznie dla siebie?

Książka, kino, muzyka, taniec.. Tyle możliwości. A coś rzadko z nich korzystamy.

Żyjemy w biegu, dręczą nas deadline’y, zobowiązania, terminy, problemy na już i na wczoraj. Wielu z nas ma wypisane zmęczenie na twarzy. Ciągniemy na hektolitrach kawy, szybkich przekąsek i energetyków. Gdy już w końcu znajdziemy chwilę na odpoczynek… Pik, pik, pik. Telefon nas rozprasza. Email, powiadomienie, śmieszne kotki, nowy komentarz.. I jak tu się relaksować?

Dużo pracy nie jest złe, pod warunkiem że wiesz, jak się regenerować. Nawet najlepszy smartfon, źle ładowany, padnie lada chwila.

Dlatego też chcę sprzedać ci mój mały patent. Nazywam to zadaniem dla siebie.

Źródłem moich zadań jest Pinterest. To kopalnia materiałów wszelakich, przez memy, diy, wykresy, kolorowanki itd. Dużą ilość materiałów stanowią treści samorozwojowe (chociaż niektóre z nich to najgorsze odmiany coachingu, które chcesz zdelegalizować). Są też wśród nich „challenge” czyli wszelakie wyzwania

Źródło : Pinterest
Źródło : Pinterest
Źródło : Pinterest

To są moje zadania dla siebie.

Od mojej drużyny harcerskiej, dostałam w wyniku losowania prezentów gwiazdkowych, planer ścienny wykonany w ramce. Zapisuje w nim wyzwania na dwa tygodnie, i staram się codziennie wykonywać jedno z nich. Dodatkowo w swoim habbit trackerze, zapisuje czy udało mi się takie zadanie zrealizować.

Oczywiście nie zawsze się to udaje, jednak satysfakcja z wykonania jest ogromna. Zadania są przeróżne – ostatnio tworzyłam vision board, słuchałam całej płyty leżąc i nie robiąc nic poza tym, wypiłam herbatę wpatrując się w okno i obserwując krajobraz za oknem, czy też tworzyłam listę uczuć jakie chciałabym odczuwać. Te zadania często nie zajmują mi więcej niż pół godziny, a pomagają się oderwać od codziennego pędu. W najbliższym czasie planuję robić coś kreatywnego, najprawdopodobniej będę rysować.

Jeśli chcecie podejrzeć moje wyzwania, jak również zajrzeć do innych moich tablic, zapraszam na mojego Pinteresta.

Submit a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s