Przygoda warszawska #5 – podsumowanie.

Jeżeli nie czytaliście moich ostatnich 4 wpisów z przygody warszawskiej można znaleźć je tutaj. Tymczasem zabieramy się za podsumowanie tego, prawie dwutygodniowego wyjazdu.

Z całą pewnością, wyjazd ten, dał mi więcej niż myślałam. Zdecydowanym plusem jest zapoznanie z wieloma elementami pracy w muzeum, co może być moją przyszłą pracą zawodową. Mam za sobą już to, co część moich kolegów i koleżanek dopiero będzie mieć! Ponadto napisałam prawie cały rozdział pracy magisterskiej, a wiem, że gdyby nie dali im takiej możliwości, a czasem wręcz nie kazali pisać (pozdrawiam serdecznie w tym miejscu dh. Dyrektorkę :P) to bym się w życiu za to nie zabrała. Przekonałam się też, że praca z archiwaliami to jest coś, czym mogłabym się zajmować w życiu, zarówno tym harcerskim, jak i codziennym, zawodowym.

Samotny wyjazd, podczas którego musiałam się sama sobą zająć i zadbać o swoje posiłki, był też niezłą szkołą samodzielności. Mimo, iż nie musiałam się martwić ani o nocleg, ani o obiady, to jednak musiałam brać pod uwagę co, jak, gdzie i za ile kupuje. Dałam sobie z tym radę.

Nauczyłam się też spędzać czas sama ze sobą. Chociaż nadal nie potrafię przebywać w ciszy, i muszę mieć włączoną muzykę, to jednak nie wariowałam a i dobrze bawiłam się we własnym towarzystwie. Mogłam też zwolnić, odpocząć, przemyśleć kilka rzeczy. Nie pisałam wtedy więcej niż zwykle, ale w głowie początkowy chaos, uporządkował się, a rzeczy i myśli trafiły na właściwe półki.

Sporo też zwiedziłam, i to miejsc, które albo kiedyś już widziałam, ale mogłam je sobie przypomnieć na nowo, albo miejsc, które były dla mnie nowe.

Zaliczam ten wyjazd do niezwykle udanych. I kto wie, może powtórzę go jeszcze parę razy.

Submit a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s