Przygoda warszawska #1

Pytałam was ostatnio na instagramie, czy chcecie posty na bieżąco z mojej warszawskiej przygody i byliście zgodni w 100 %. 😀 Toteż przychodzę z pierwszym postem o mojej przygodzie w stolicy naszego kraju.

Zacznijmy od tego, że moja przygoda zaczęła się już w zeszłą niedziele kiedy wraz z moim partnerem i jego przyjacielem, wybraliśmy się na małą wycieczkę. Odwiedziliśmy dach Biblioteki Uniwersyteckiej, który zwiedzaliśmy też w marcu i muszę przyznać, że wygląda przepięknie! Wszystko rozkwitło i się rozrosło, a kopuła wygląda jak małe okno na świat. Spacer był jednak szybki, więc zamierzam tam jeszcze wrócić. 🙂

 

Potem… postanowiliśmy odkryć w sobie na nowo dzieci i wybraliśmy się do

Centrum Nauki Kopernik. Chociaż trochę jesteśmy już za starzy, bawiliśmy się dobrze. 😉 Poniżej wrzucam film z efektem woooow.


W poniedziałek zaczęłam praktyki w Muzeum Harcerstwa. Zajmowałam się w tym dniu głównie konserwacją i inwentaryzacją plakatów harcerskich, jednak niektóre z nich były prawdziwymi dziełami sztuki. Miałam okazję również zobaczyć prawdziwe białe kruki pośród zbiorów i usłyszeć historię ich powstania. To było niesamowite przeżycie, po raz pierwszy spotkałam się tak blisko z żywą historią. Miałam okazję poznać opowieści o tym, jak wiele osób jednoczyło się, aby pozyskać eksponaty, jak bardzo przejawiało się w tym braterstwo i wspólnota. Trudno to zrozumieć, jeśli się tego nie przeżyło.

Wybrałam się też na mały spacer po zakupy. Główna Kwatera ZHP znajduje się przy Placu Trzech Krzyży, więc mam też niedaleko do Krakowskiego Przedmieścia czy Pałacu Kultury i Nauki. Odkryłam Krakowskie przedmieście na nowo, znajdując tablice i miejsca, które przy uprzednich wizytach przeoczyłam.

Dzisiaj miałam okazję popisać pracę magisterską. Myślę, że 5 stron to dosyć duży sukces. 😀 Jednak popołudnie spędziłam w pokoju, bo zdrowie zaniemogło.

W wolnym czasie nadrabiam seriale i filmy, czytam książki, spaceruję. Odpoczywam, jednocześnie nieźle pracując. Jutro popołudniu mam w planach odwiedzić kocią kawiarnię. 😀 Nie mogę się doczekać miziania kitków. ^^

Do usłyszenia!

Submit a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s