Mur

Siedzę w dosyć wyjątkowym miejscu. Na murku. Po mojej prawej wznosi się olbrzymi dowód pruskiej dominacji, po lewej zaś wybitny poeta wraz z pamiątka walki o wolność. Gdzieś w tle majaczą budynki wolnej, niepowstrzymanej myśli. Autobus jak na złość nie przyjeżdża, gwiazd i księżyca nie widać. Mrok nocy próbuje wkraść się w zakamarki duszy i umysłu jednak skutecznie jest wypierany przez sprzeciw. Toczą nierówna walkę jak poeta z pruskimi budynkami i ostatecznie chyba dojdą do kompromisu. W realu żyją w zgodzie.

Myślę sobie o wczorajszym dniu i tym niewidzialnym murze, który powstał między nami. Próbuje się przez niego przebić, ale moja katapulta nie zdaje egzaminu. Często chybia, załadowanie jej wymaga dużo siły i zaangażowania a skutki są opłakane. Wszak mur był odpowiedzią na katapultę, więc dlaczego nadal jej używam zamiast skorzystać z tarana? Zachowuje się trochę jak stary dowódca, który uważa, że tylko jego taktyka jest słuszna. Jednak nie tak prosto zmienić… przyzwyczajenia drogi przyjacielu.

Wczoraj też dostałam pociskiem prosto w mordę. Naładowanym takim świństwem, że skład dopalaczy jest przy tym przyjemną mieszanką. Znowu muszę posprzątać te spustoszenia. Jednak zostawiają one na tyle duże dziury, że odwaga i brak skrupułów nadal znajdują ciepłe schronienie. Ostatnio znalazły też miejsce dla buntu. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie już dziur. Będzie wielka japa.

Zaciskam zęby, zakasam rękawy, biorę się do sprzątania. Mam dziwne wrażenie, że tym razem może mi się w końcu udać, a dziury w końcu będą mniejsze, katapulta zamieni się w taran a ja odetchnę już innym powietrzem, w innym miejscu i innej chwili.

Submit a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s