Daj włos! – bo przecież odrosną.

Dnia 20 lutego 2018 dokonała się w moim życiu mała rewolucja. Jaka?

IMG_20180220_121024.jpgW tym dniu wyglądałam właśnie w ten sposób. Zrobiłam sobie to zdjęcie świeżo po umyciu włosów, u mojej fryzjerki. I powoli powiedziałam „do widzenia” mojej ówczesnej fryzurze.

Jest taka fundacja Rak’n’roll . Zajmują się poprawą jakości życia osób chorych na choroby nowotworowe, a także zmienianiem świadomości na temat tych chorób wśród społeczeństwa.
Jedną z ich sztandarowych akcji, jest „Daj włos!”.

Aby wziąć w niej udział, należy… oddać swoje włosy! Zostaną one przekazane do perukarni, które utworzą peruki dla kobiet po chemioterapii.
Włosy są atrybutem kobiecości. Obojętnie czy nosimy długie, krótkie, kręcone czy proste, kobieta zawsze kojarzy się z fryzurą, nad którą spędza długie godziny w łazience.  Wyobrażacie sobie jak źle muszą się czuć kobiety, które ich nie mają? A przecież są takie same jak my.

Postanowiłam oddać swoje włosy. Zapuszczałam je od 3 lat, ale z konkretnym zamiarem oddania na perukę, to od listopada 2017 roku. Zaprzestałam cieniowania, aby były równe. Co było powodem takiej decyzji?

Oprócz zwyczajnej chęci pomagania, na dzień 22 luty przypada Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto wszystkich skautów i harcerzy na świecie, ustanowione na pamiątkę narodzin Roberta Baden – Powella – założyciela ruchu skautowego. Co uważam o tym święcie, możecie przeczytać tutaj. Najprościej i najkrócej ujmując  – od dawna jestem zdania, że z racji tego że jest to święto braterstwa, znane w pozaharcerskim świecie, powinnyśmy dać świadectwo gotowości do służby. W tym służby bliźniemu.

Tak więc… jestem na krótko. 😀 I jestem bardzo z tego zadowolona. Jak wygląda procedura ścinana przeczytacie tutaj. Serdecznie was zachęcam do tego! Włosy nam odrosną, a dla kogoś może być to jeden z najpiękniejszych prezentów w życiu. 🙂

Poniżej galeria z całego procesu. 😀 Dajcie włos – bo to wyraźny głos w tej ważnej sprawie. 😉

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Submit a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s